ضمن تشکر از حسن اعتماد شما ایده پردازان  و صاحبان طرح‌‌های کسب‌وکار جهت حضور در هشتمین جشنواره سراسری کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار شریف (VC Cup 8) ، بدین‌ وسلیه به اطلاع می‌رساند نتایج داوری مرحله نخست بر روی سایت این جشنواره قرار گرفت و شرکت‌کنندگان می‌توانند با مراجعه به حساب کاربری/ایمیل خود از راهیابی و یا عدم راهیابی خود به مرحله بعدی این جشنواره مطلع شوند.

در این خصوص دبیرخانه ی جشنواره نکات ذیل را به استحضار صاحبان طرح‌ها می‌رساند:

 1. در جشنواره هشتم کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار شریف، بیش از ۲۰۰ برنامه پیشنهادی کسب‌وکار در دو بخش ایده و طرح شرکت کردند.
 2. کمیته داوری پس از مطالعه کامل طرح‌ها و ایده‌ها و بررسی تحلیلی آن‌ها، طی چندین جلسه در دو بخش جداگانه IT و فنی، در مجموع تعداد ۱۱۸ برنامه کسب‌وکار را واجد شرایط حضور در مرحله بعدی این جشنواره دانستند که در این بین به تفکیک ۵۷ طرح و ۶۱ ایده حضور دارند.
 3. طرح‌هایی که به مرحله بعد راه نیافته‌اند عموما به یک یا چند دلیل از موارد ذیل رد شده‌اند:
  • ارسال ناقص اطلاعات و عدم رعایت چارچوب پیشنهادی جشنواره
  • تکراری و قدیمی بودن طرح یا نوآورانه نبودن آن
  • عدم قابلیت پیاده‌سازی ایده‌ها از لحاظ فنی و اجرایی
  • عدم شناخت درست از بازار، مشتریان و رقبا
  • ارائه اطلاعات مالی غیرواقع‌بینانه و داشتن مدل درآمدی ناکارآمد
  • و…

 

 1. لازم به ذکر است رد شدن یک ایده یا طرح در این جشنواره به معنای شکست آن کسب‌وکار نبوده و در صورت ایجاد اصلاحات لازم و ارتقای آن، می‌تواند به موفقیت‌های چشم‌گیری دست یابد.

همچنین شرکت‌کنندگانی که تقاضای بازبینی برنامه  ارسالی کسب‌وکار خود را دارند می‌توانند از طریق آدرس پست الکترونیکی info@sharifvccup.ir  تقاضای خود را با عنوان “درخواست بازبینی_نام مسئول گروه” برای دبیرخانه ارسال نمایند. دقت فرمایید تنها درخواست هایی که از طریق ایمیل به دبیرخانه جشنواره ارسال می گردند، امکان دریافت پاسخ را خواهند داشت.

 1. آن دسته از شرکت کنندگانی که دارای پذیرش مشروط هستند، حداکثر تا تاریخ ۲۰ ام آبان ماه فرصت دارند تا با برطرف کردن نواقص ایده یا طرح خود، نمونه ی کامل شده را برای جشنواره ارسال کنند. در غیر اینصورت طرح و یا ایده آن‌ها امکان حضور در مرحله دوم داوری این جشنواره را نخواهد داشت.
 2. مرحله دوم داوری این جشنواره در آذر ماه سال جاری با دو بخش غیر حضوری و حضوری برگزار خواهد شد که اطلاعات تکمیلی آن به زودی در سایت قرار خواهد گرفت.
 3. برای بهره مندی هر چه بیشتر از کارگاه های آموزشی هشتمین جشنواره سراسری کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار شریف (VC Cup 8) ،به سایت و شبکه های اجتماعی جشنواره مراجعه فرمایید.

باتشکر

دبیرخانه جشنواره

10 دیدگاه در اطلاعیه شماره ۵ – اعلام نتایج مرحله نخست داوری‌ها
 1. من به حساب کاربری ام میروم اما هیچ چیزی وجود نداره این یعنی طرح من رد شده است؟

  • با سلام
   لطفا تا فردا صبح صبر بفرمایید و به ایمیل خود مراجعه فرمایید چنانچه در این مدت میلی دریافت نکرده‌اید از طریق ایمیل(info@sharifvccup.ir) به ما اطلاع دهید.
   با تشکر

 2. سلام
  نمیشه نتایج رو رو سایت هم اعلام کنید تا بقیه از طرح هایی که پذیرش شده اند اطلاع پیدا کنند؟
  ممنون

 3. سلام مواردی که ما پیوست کردیم گوی ا به دست داورا نرسیده الانم هیچ جوابی توی سایت برای ما نوشته نشده لطفا اطلاع بدید بالاخره تکلیف ماچیه؟ این همه وقت گذاشتیم برای فایل ها اونوقت نتایجو اعلام میکنید و حتی توی پروفایل ما خبر نداید

  • با سلام
   لطفا اعتراض خود را از طریق سرویس ایمیل برای ما ارسال فرمایید تا تیم ارزیابی مستقیما به آن رسیدگی فرمایید.
   با تشکر

 4. با سلام.پیشنهاد می گردد دلایل رد طرح در جوابی عنوان گردد نه بصورت کلی در سایت.حداقل در یک سطر .به نظر حس اعتماد بیشتری برای دوره های بعدی جشنواره به همراه خواهد داشت.

  • با سلام
   لطفا درخواست خود را از طریق ایمیل(info@sharifvccup.ir) برای ما ارسال فرمایید تا تیم ارزیابی به طور مستقیم به آن رسیدگی کند و به آن پاسخ دهد.
   با تشکر

 5. با سلام
  بنده یه ایده دادم به نگاه خودم روش کار شده بوده و از نظر خودم قابلیت پیاده سازی داره ولی از سمت شما رد شده
  ممنون می شم دلیل رو هم قید کنید که در ادامه کار سوالات و مشکلات و نقاطی که باعث رد یک طرح میشن رو ادم بدونه
  بلاخره در داوری نکته های هست که به یک ایده خیلی کمک می کنه شاید ایرادات شما درست و منطقی باشد و باعث بشه وقت زیادی روی این ایده گذاشته نشه
  با تشکر

  • با سلام
   لطفا درخواست خود را از طریق ایمیل(info@sharifvccup.ir) برای ما ارسال فرمایید تا تیم ارزیابی به طور مستقیم به آن رسیدگی کند.
   با تشکر


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *