آیین افتتاحیه‌ی نهمین دوره‌ی جشنواره‌ی سراسری کارآفرینی و توسعه‌ی کسب‌وکار شریف (vccup)، با هدف آشنایی هرچه بیشترعلاقه‌مندان و طرح دیدگاه‌های جدید و ترویج روحیه‌ی کارآفرینی، روز دوشنبه ۳۰ مرداد ماه، در دانشگاه شریف برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم، دکتر طالبی، مدیر مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شریف، به ایراد سخنرانی پرداخت‌اند و جشنواره‌ی کارآفرینی و توسعه‌ی کسب‌وکار را یکی از بهترین و تاثیرگذارترین برنامه‌های دانشگاه صنعتی شریف برشمرد که هر ساله خروجی‌های آن نشان از وضعیت رو به رشدش دارد. هم‌چنین دکتر طالبی حوزه‌های فعالیت کارآفرینی را برشمرد و از ایجاد شبکه شرکت‌های کارآفرینی و اپلیکیشن این مرکز خبر داد.

دکتر طالبی رئیس مرکز رشد و کارآفرینی

در ادامه‌ی مراسم، دکتر زرنوخی،مدیرعامل صندوق مالی تکنولوژی ملی ایران، در طی سخنانی به بررسی وضعیت سرمایه‌گذاری خطرپذیری در دنیا و ایران، حجم سرمایه‌گذاری خطرپذیر در جهان پرداخت و از افزایش توجه به سرمایه‌گذاری خطر پذیر در دنیا سخن گفت.

مهندس زرنوخی صندوق توسعه مالی تکنولوژی ایران در جشنواره

پس از سخنرانی دکتر زرنوخی، مهندس آرزو نصیری، دبیر دوره‌ی گذشته و هم‌چنین این دوره از جشنواره، به مرور هشتمین دوره رویداد وی‌سی‌کاپ پرداخت و برای حاضرین برنامه‌های پیش‌روی نهمین دوره را مختصرا شرح داد.

مهندس نصیری دبیرجشنواره

پس از آن، مهندس مجید دهبیدی‌پور، مدیر سابق مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شریف، به سخنرانی پرداخت و به شرکت‌کنندگان توصیه کرد به جای توجه به جوایز، بیشتر فکر و توجه خود را معطوف به ایده‌‌ی خود کنند و سعی کنند از فضای شبکه سازی موجود در ماه‌های آتی در جشنواره و حضور اساتید مجرب در حوزه‌ی کسب‌وکار، خدمات آموزشی و پشتیبانیِ در قالب کارگاه‌ها استفاده بهینه نمایند.

مهندس دهبیدی‌پور در جشنواره

هم‌چنین در این مراسم، مهدی سلیمانی، یکی از اعضای تیم استارتاپ “سلام سینما”، طرح برگزیده‌‌ی جشنواره در دوره‌ی گذشته، به بیان تجربه‌های دوره‌ی قبل و توضیح در مورد استارتاپ سلام سینما، نحوه‌ی کلی کار سایت و راه‌های‌درآمدزایی این استارتاپ پرداخت.

در پایان، پنل پرسش و پاسخ بین سرمایه‌گذاران و حضار در مراسم انجام گردید. مهندس سعید ذکایی، مدیرعامل شرکت پارسا پلیمر شریف، مهندس وحید شیرازی، سرمایه‌گذار خصوصی و مهندس فرشید هندی، مدیرسرمایه‌گذاری شرکت رهنما کامیابان نخستین به سوالات حاضرین پاسخ دادند.

گفتنی است، اختتامیه‌ی این جشنواره با معرفی ایده‌ها و طرح‌های برگزیده توسط هیات داوران و نظرسنجی عمومی دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *