کارگاه یازدهم هشتمین دوره جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار شریف با حضور خانم مهدیه طباطبایی، مدیر منابع انسانی شرکت وادا و آقای عرفان اقبالی، کارشناس صادرات و بازاریابی بین‌المللی اتاق بازرگانی تهران، در تاریخ دوشنبه ۲۹ آذر ماه برگزار شد.

موضوع این کارگاه در رابطه با نحوه کمک کردن منابع انسانی به استارتاپ‌ها بود. در جلسه به چالش‌های پیشروی استارتاپ‌ها از دید منابع انسانی پرداخته شد.

مورد اول در رابطه با انتخاب هم‌بنیان‌گذار می‌باشد. خانم طباطبایی توضیح داد که هم‌بنیان‌گذاران به افرادی گفته می‌شود که در کنار ایده مطرح‌شده قرار می‌گیرند و استارتاپ با آن اشخاص شروع می‌شود. ایدئال‌ترین شرایط بین ۲ تا ۳ نفر است. معیار انتخاب لزوماً افرادی که با نفر اول همکاری بیشتری داشته‌اند نیست بلکه منظور افرادی هستند که تخصص‌هایشان تکمیل‌کننده یکدیگر باشد.

در ادامه گفته شد که برای پیوستن نفرات اولیه به تیم ۳ گام ضروری است:

  1. شرح شغلی

شامل: وظایف و مسئولیت‌ها، ویژگی‌های دموگرافیک، نیاز به حضور در خارج از دفتر، دانش و تخصص موردنیاز، حداقل ساعت حضور، مدت‌زمان دوره آزمایشی، امتیازات و امکانات خاص، گزارش دهی و پاسخ‌دهی باشد؛ که به دلیل کاهش ریسک‌های فرایند جذب، برداشت یکسان از موقعیت شغلی، انتظارات کارجو از کار، تشریح بیشتر موقعیت شغلی بهتر است که شرح شغلی تعریف شود.

  1. تناسب فرهنگی

در یک تیم نحوه تعاملات افراد با یکدیگر، نحوه حل کردن مسائل در صورت بروز مشکل نمونه‌هایی از فرهنگ تیم می‌باشد که باید به آن‌ها پرداخته شود؛ که در جلسه در رابطه بااهمیت فرهنگ و رابطه آن با میزان عملکرد توضیح داده شد.

  1. دستاوردها

هر سیستم متناسب با رویکرد خود یکی نوع از چینش بین این ۴ عامل درامد، سهام، مزایا و مسیر آینده را در نظر می‌گیرد؛ که دو مورد اول مالی و دو مورد بعد غیرمالی هستند. آقای اقبالی مهم‌ترین معیارهای غیرمالی را شامل: مکان استارتاپ، سطح نوآوری پذیری، میزان تأثیرگذاری، کیفیت بنیان‌گذاران، مشروعیت استارتاپ (میزان موفقیت و جوایز دریافت شده توسط تیم) و رفاه شغلی دانست.

هم‌چنین خانم طباطبایی در رابطه با دو تا از مهم‌ترین چالش‌های پیش رو که وعده غیر شفاف انتقال سهام در آینده و وعده مدیریت به نفرات اول استارتاپ صحبت کرد.

در انتها نیز به نحوه شکل‌گیری تیم پرداخته شد که در ۴ مرحله forming، storming، norming و performing صورت می‌گیرد.

نویسنده گزارش: عاطفه قاسمی

4 دیدگاه در گزارش کارگاه‌ «چگونه منابع انسانی به استارتاپ‌ها کمک می‌کند؟»
  1. سلام امکان داره فایل صوتی این کارگاه ها رو هم قرار بدید؟

  2. سلام امکانش هست که ما با مدرسین کارگاه مشاوره داشته باشیم?


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *