معرفی جشنواره

 

VC cup (جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار)، رویدادی است که به اهتمام مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف  راه اندازی شده، این رخداد، در ادامه برگزاری موفق هشت دوره قبلی جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار شریف بوده که در حال حاضر به صورت کشوری توسعه یافته و در بخش‌ها و حوزه های مختلف برگزار می گردد.

این جشنواره از یک سو عرصه‌ای است برای ارائه دستاوردهای فنی- پژوهشی دانشجویان، دانش‌آموختگان، اساتید دانشگاه ها، کارآفرینان، صاحبان ایده های کسب و کار و از سوی دیگر فضایی است برای طرح نیازمندی‌های صنعت، که نهایتاً از رهگذر سرمایه‌گذاری صنعت در کسب‌و‌کارهای دانش‌بنیان، فرصتی را برای همکاری موثر و نظام‌مند صنعت و دانشگاه فراهم می‌آورد.

در طی مراحل این جشنواره، شرکت‌کنندگان ضمن آشنایی با مفاهیم و اصول کسب وکار و تمرین عملی آن‌ها بر مبنای ایده‌ی محوری و فناورانه خود، در یک محیط رقابتی نسبت به آماده‌سازی طرح خود جهت ارائه به نهادها و اشخاص سرمایه‌گذار اقدام می‌‌نمایند. خروجی نهایی این جشنواره، ایده‌ها و طرح‌‌های برتری است که ضمن برخورداری از خدمات حمایتی مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف و سایر نهادهای حامی،  سایر سرمایه‌‌گذاران به منظور تجاری شدن طرح و تولید محصول مربوطه را خواهند داشت.

این جشنواره در دو بخش شامل ایده‌ و طرح نو آورانه و استارتاپ‌ها برگزار می‌گردد.  ایده ها و طرح های شرکت کننده در هر سرفصل بطور جداگانه مورد داوری و ارزیابی قرار گرفته و برگزیدگان هر حوزه مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

برگزیدگان از جوایزی همچون جوایز نقدی، تسهیلات ارزان قیمت و امکان استقرار در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف بهره مند خواهند شد. ضمناً امکان سرمایه گذاری صندوق شریف و سایر سرمایه‌‌گذاران در طرحهای برگزیده نیز وجود دارد.

شایان ذکر است مهلت ارسال طرح ها به دبیرخانه جشنواره، 15شهریور ماه 1396تعیین شده بود که تا ۱۵ مهرماه ۱۳۹۶ تمدید شده است.

اهداف برگزاری VC cup

ایجاد فرصت برای صاحبان ایده که نسبت به بازار و جنبه‌های مالی ایده و طرح خودآشنایی بیشتری پیدا نمایند

فراهم آوردن شرایط برای کارآفرینان جهت بازاریابی و معرفی طرح به سرمایه‌گذاران

آشنایی صاحبان صنعت با ایده‌های جدید و خلاقانه

استفاده صاحبان ایده و طرح های کسب ‌و‌کار از بازخورد کارآفرینان و مدیران برتر

افزایش توان کارآفرینان برای نوشتن طرح تجاری و برنامه‌ریزی اجرایی

شناسایی کارآفرینان جوان و ناشناخته

کسب اعتبار و شهرت برای کارآفرینان برتر

تشویق و تبلیغ نگاه خلاقانه و روحیه کارآفرین

پرورش نسل جدیدی از کارآفرینان

 

جدول زمان‌بندی جشنواره

 

ردیف عنوان زمان
۱ فراخوان و ارسال مطالب مرتبط ۱۵ مهر(تمدید)
۲ برگزاری داوری مرحله اول و اعلام نتایج مهر
۳ برگزاری کارگاه‌های آموزشی مهر و آبان
۴ برگزاری داوری مرحله دوم(غیر حضوری) و اعلام نتایج آبان
۴ برگزاری داوری مرحله سوم(حضوری) و اعلام نتایج آذر
۵ برگزاری اختتامیه دی