مراسم، با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

در ابتدا مجری برنامه اعلام کرد که در رقابت ۱۰ تیم برگزیده، تیم‌های اول تا سوم هر بخش (طرح‌ها و استارتاپ‌های برتر) انتخاب خواهند شد و جایزه‌ی ۳۲ میلیون تومانی بین تیم‌ها تقسیم خواهد شد. ضمنا رای حاضرین در جلسه نیز بر امتیاز تیم‌ها تاثیر خواهد داشت و به شرکت‌کنندگان در این رای گیری به قید قرعه مبالغ ۱۰۰،۵۰ و ۲۰۰ هزار تومان اهدا خواهد شد. پس از صحبت‌های ایشان، عکس‌هایی از کارگا‌ه‌ها و مراحل داوری نمایش داده شد.

سخنران اول مراسم، دکتر موحدی، معاون پژوهشی فناوری دانشگاه شریف گفت: «نقطه‌ی قوت دانشگاه ما دانشجویان آن می‌باشند و ما برای آماده‌سازی ایشان، برای بازارکار و تولید ارزش، تلاش می‌کنیم و توجه ویژه‌ای به گسترش فرهنگ کارآفرینی و توسعه‌ی کسب‌وکار از طریق تشکیل استارتاپ‌ها و تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا داریم.»

بعد از ایشان، مهندس زرنوخی، مدیر عامل صندوق مالی و توسعه و تکنولوژی، با نمایش چند اسلاید گفت: «vccup به بهتر دیده‌شدن استارتاپ‌ها کمک می‌کند و داوری‌ها سبب برقراری ارتباط بهتر شرکت‌کنندگان با محیط پیرامونی خود می‌شوند. ما باید شرکت‌هایی را که با استفاده از vc ها موفق به جذب سرمایه شده‌اند در استارتاپ‌ها معرفی کنیم تا بازخورد فعالیت vccup در معرض دید علاقه‌مندان قرار گیرد. ایشان یکی از مشکلات کشورمان را کاهش شاخص‌های مالی عنوان کردند که پیشرفت آن توسط بهبود Venture Capital با استفاده از نوآوری و تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا امکان‌پذیر است.»

پس از آن، مهندس دهبیدی‌پور، معاون پارک علم و فناوری دانشگاه شریف گفت: «بهترین اتفاق، فرهنگ‌سازی و ترویج بود و هم اکنون نیاز بیشتری به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی وجود دارد و vccup شریف بهترین جا برای این کار است و ما با افتخار، میزبان سرمایه‌گذارهای محترم هستیم.»

در ادامه خانم مهندس نصیری دبیر جشنواره‌ی کارآفرینی و توسعه‌ی کسب و کار شریف هدف از این رویداد را ترویج فرهنگ کارآفرینی و اقتصاد دانش‌بنیان در میان دانشجویان و جوانان و کمک به ایجاد و راه‌اندازی کسب‌وکار اعلام و گزارش کاملی از روند رویداد، ارائه کرد که بدین شرح بود:
«زمان افتتاحیه ۳۰ مرداد و مهلت ارسال مقاله‌ها ۳۰ مهر بود. در این دوره، ۱۴۱ تیم ثبت نام کردند و داوری در سه مرحله انجام شد که عبارتند از:

  • مرحله‌ی اول: داوری بر روی طرح‌ها در دو بخش جداگانه‌ی فنی و IT انجام شد که برگزیدگان آن، ۵۰ برنامه‌ی کسب‌وکار شامل ۲۰ استارتاپ، ۱۱ ایده و ۱۹ طرح بودند.

برگزیدگان مرحله‌ی اول با شرکت در کارگاه‌های آموزشی آبان و آذر ماه و بهره‌گیری از تجربه‌های استادهای مجرب و کارآزموده، دید بازتری نسبت به آینده‌ی کاری خود پیدا کردند.

  • مرحله‌ی دوم: طرح‌های راه‌یافته به مرحله‌ی دوم (غیر حضوری)، توسط داوران در دو بخش جداگانه‌ی فنی و IT بررسی شدند و ۲۵ تیم، مجوز حضور در بخش ارائه‌ی حضوری را دریافت کردند.
  • مرحله‌ی سوم: داوری حضوری با ارائه‌ی ۲۴ تیم به اتمام رسید.

رقابت نهایی ۱۰ تیم برگزیده (۵ تیم در بخش استارتاپ و ۵ تیم در بخش طرح‌ها) هم اکنون صورت می‌گیرد و داوری آن را آقایان طالبی، ساجدی، هندی و کاظم‌زاده انجام خواهند داد.»

زمان در نظر گرفته شده برای ارائه‌ی هر تیم ۷ دقیقه و پرسش و پاسخ نیز ۵ دقیقه خواهد  بود. لیست تیم‌های رقابت کننده عبارت است از:

استارتاپ‌های برتر

نام شرکت

نوع فعالیت

استاد بانک

سامانه‌ی انتخاب آنلاین معلم خصوصی هست.

کامنت ماینر

چت‌بات‌های هوشمند که جایگزین اپراتورها شده و به سوالات، تیکت‌ها، ایمیل‌ها و مشکلات مشتریان پاسخ می‌دهد.

کوانت کن

پلت‌فرم برنامه‌نویسی تحت وب برای برنامه‌نویسان، ریاضی‌دانان و تحلیل‌گران مالی می‌باشد.

کشمون

جایی برای آشنا شدن و خرید زعفران از کشاورزها است.

افزون روان سازان میهن

تولید ماده‌ی شیمیایی سدیم دی ایزوبوتیل دی تیو فسفات به عنوان کالکتور، فرآوری و پرعیارسازی خاک‌های معادن مس هست.

 

 

 

طرح‌های برتر

 

نام شرکت

نوع فعالیت

رایمون

نخستین دستیار شخصی صوتی فارسی که شما می‌توانید با حرف زدن درخواست‌تان را به او گفته و در کمترین زمان ممکن، پاسخ خود را دریافت کنید.

لوکالین

بستری برای ایجاد ارتباط بین گردشگر و افراد محلی است.

۲۶تیر ۱۳۹۵
logo

آغاز فراخوان هشتمین جشنواره VCCUP هشتمین جشنواره سراسری کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف (VCCUP)، آغاز به کار کرد و مهلت ارسال طرح ها تا ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ می‌باشد. هشتمین جشنواره سراسری کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف (VCCUP)، توسط دانشگاه صنعتی شریف و جمعی از متولیان علم و فناوری کشور در سال جاری […]